| Львівські нотатки |

23 квітня 2008 року відбулася робоча поїздка Міністра юстиції Миколи Оніщука до Львівської області. У ході візиту Міністр представив нового начальника Головного управління юстиції Львівщини, провів зустрічі з керівництвом Львова та області. За підсумками візиту Микола Оніщук дав прес-конференцію для журналістів, де відповів на низку питань загальнополітичного та галузевого спрямування.
Проект змін до Конституції незабаром представлять на засіданні Національної конституційної ради
Проект змін Конституції, над яким працює робоча група Національної конституційної комісії, найближчим часом буде представлений на її розгляд. Про це повідомив міністр юстиції Микола Оніщук на прес-конференції у Львові.
"Зараз робоча група працює над завершенням тексту конституційних змін, і я сподіваюся, що вже найближчим часом доктрина конституційних змін і сам текст Конституції будуть представлені", - сказав він.
За словами міністра, проект не передбачає радикального посилення повноважень президента.
"У доктрині запропонований інститут стримувань і противаг, де інститут президентства розвивається в тому сенсі, що через призначення керівників певних контрольно-спостережливих і регуляторних органів він виступає контрбалансом для політичної сили, що формує уряд", - сказав Оніщук.
За його словами, партія або блок, що перемогли на виборах, одержують можливість повністю формувати уряд і нести всю відповідальність за діяльність уряду.
Також, за словами міністра, концепція передбачає створення верхньої палати парламенту - Сенату, що буде погоджувати найважливіші призначення - генпрокурора, керівників Національного банку, Центральної виборчої комісії і т.д.
"Я так відчуваю, що наші опоненти розгубилися, оскільки президент заявив, що не буде приймати Конституцію на референдумі, а крім того, ніхто не може стверджувати, що мова йде про істотне посилення повноважень президента без системи балансу", - сказав він.
Оніщук сказав, що відповідно до проекту, президент отримує право призначати суддів. "Після змін 2004 року вийшло так, що в нас існує парламентська деспотія - більшість приймає закони, формує уряд і, крім того, парламент призначає суддів", - сказав він.
Міністр юстиції України не радить судитися з Vanco
Міністр юстиції України Микола Оніщук радить українській стороні почати переговори із компанією Vanco і не доводити справу до суду. Про це Микола Оніщук заявив сьогодні, 23 травня, під час прес-конференції у Львові.
За словами міністра, отримання дозволу на буріння і видобування корисних копалин компанією Vanco "обґрунтувати зможе лише суд".
"Однак Міністерство юстиції України не поділяє безапеляційного пред’явлення позову до компанії, оскільки ми вважаємо, що Україні надзвичайно важко буде захищати свої інтереси у суді. Тому найкращим виходом із ситуації є почати переговори із компанією Vanco", - резюмував Микола Оніщук.
Як повідомлялося, 25 квітня Міністерство охорони навколишнього середовища наказом №226 анулювало ліцензію компанії Vanco Prykerchenska Ltd. на розробку Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.
СІЗО та виправні заклади винесуть за межі міст. За кошти інвесторів
Слідчі ізолятори, виправні заклади та місця утримання ув’язнених буде винесено за межі міст. Здебільшого приміщення, у яких нині розміщені згадані заклади, мають по 100-200 років і потребують капітального ремонту. Здійснити цю "передислокацію" планують за кошти інвесторів. Про це сьогодні, 23 травня, під час прес-конференції у Львові заявив міністр юстиції України Микола Оніщук.
За його словами, будівництво закладів утримання ув’язнених є дуже дорогим, а тому держава не в силі самотужки це зробити. "Тому у містах, де є такі заклади, і де є потенційні інвестори, які готові вкласти у це кошти, таке лише вітатиметься", - наголосив міністр.
Присутній на прес-конференції т.в.о. голови Львівської ОДА Микола Кміть заявив, що Львівщина має вже розроблений проект такого закладу на 4 500 місць.
"До мене вже приходили двоє інвесторів, котрі готові у це вкладати кошти. У нас також є співпраця з міністерством у цьому напрямку. Тому, думаю, до кінця року ми проведемо аукціон і визначимо, хто і де це будуватиме", - резюмував губернатор.
Розгорнутої програми боротьби з інфляцією на сьогодні немає
Міністр юстиції України Микола Оніщук переконаний, що про "розгорнуту програму боротьби з інфляцією, яку розробив уряд Юлії Тимошенко, не доводиться говорити". Про це міністр заявив сьогодні, 23 травня, під час прес-конференції у Львові.
"Є лише низка законів, пропонованих урядом, які можна вважати антиінфляційними. Зокрема, йдеться про закон про митний тариф, а також частково стосуються цієї теми і так звані СОТівські закони. Однак немає системи законів. Є лише окремі законодавчі акти", - наголосив Микола Оніщук.
Ситуація з доларом проясниться за 5 днів
Міністр юстиції України та член Ради Національного Банку України Микола Оніщук переконаний, що протягом п’яти днів буде чітко зрозуміло, який курс американського долара щодо української гривні офіційно визначатиме Нацбанк. Про це Микола Оніщук заявив сьогодні, 23 травня, під час прес-конференції у Львові.
За його словами, саме 5 днів НБУ має на те, аби переглянути раніше прийняте рішення щодо курсу долара.
"Нацбанк або відмінить тимчасове вето на неутримання курсу, або залишить його. Для ухвалення такого рішення потрібно дві третіх голосів членів правління НБУ", - резюмував міністр.
| На попередню сторінку |






