НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА
Мін‘юст виносить на громадське обговорення проекти законів, якими пропонує запровадити в Україні процедуру медіації

Міністерство юстиції виносить на громадське обговорення проекти законів "Про медіацію (посередництво) у кримінальних справах" та "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо процедури медіації (посередництва)".

Метою законопроектів є впровадження в Україні процедури медіації (посередництва), яка полягає у примиренні підозрюваного, обвинуваченого або підсудного та потерпілого за участю посередника (медіатора), й відшкодуванні потерпілому завданої матеріальної та моральної шкоди.

Передбачається, що прийняття даних проектів законів дасть можливість суттєво змінити спосіб реагування системи правосуддя на злочин, позитивно впливатиме на учасників кримінального процесу і на стан громадського миру. А також стане конкретним механізмом забезпечення права сторін на примирення, визначеного чинним законодавством. Крім усього, розвиток національного законодавства у даній сфері сприятиме формуванню позитивного іміджу України у світі як розвинутої правової та демократичної держави.

Розроблені проекти законів передбачають, зокрема, наступні законодавчі новації:

Проектом Закону України "Про медіацію (посередництво) у кримінальних справах" пропонується: визначити термінологію, зокрема, поняття процедури медіації та договору про примирення, основні принципи цієї процедури, запровадити порядок здійснення процедури медіації, визначити коло її учасників та передбачити їх права, встановити тривалість процедури, підстави для її зупинення та припинення, форму та зміст звіту про проведення процедури медіації та договору про примирення.

Зазначеним законопроектом також встановлюються вимоги до медіаторів, визначаються їх професійні права та обов’язки, підстави відповідальності, оплата праці, соціальне та пенсійне забезпечення, порядок оподаткування доходів медіаторів, а також правовий статус об’єднань медіаторів, їх завдання, порядок утворення та припинення, вимоги до статуту та органи професійного самоврядування медіаторів.

Проектом Закону України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо процедури медіації (посередництва)" пропонується, зокрема, розширити можливість звільнення осіб від кримінальної відповідальності у зв’язку із примиренням винного з потерпілим, в тому числі, шляхом укладення та виконання договору про примирення у випадках вчинення необережних злочинів середньої тяжкості, а також забезпечити можливість призначення не більше двох третин максимального строку або розміру найбільш суворого виду покарання, у разі укладення договору про примирення, а також відсутності обставин, які обтяжують покарання.

Крім того, законопроектом визначаються коло осіб, які мають право ініціювати процедуру медіації, порядок її призначення, встановлено строк процедури та її наслідки.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua

   22.03.2007Міністерство юстиції повідомляє про нормативно-правові акти, зареєстровані 20 березня
НАКАЗ. Міністерство юстиції легалізувало низку об‘єднань громадян
Мін‘юст виносить на громадське обговорення проекти законів, якими пропонує запровадити в Україні процедуру медіації
Першого заступника Міністра юстиції введено до складу Вищої Ради юстиції
Верховна Рада ухвалила закон щодо порядку успадкування неодержаних сум пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера
ОГЛЯД ЗМІ. Валерія Лутковська: „Ми зацікавлені в тому, щоб підняти імідж України...”
   21.03.2007ДОПОВІДЬ
про стан виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу
Мін’юст отримує численні скарги щодо замовчування Департаментом з питань виконання покарань фактів порушення конституційних прав ув’язнених
ВР ухвалила в першому читанні зміни до закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно
Міністерство юстиції повідомляє про нормативно-правові акти, зареєстровані 20 березня
Через неналежне утримання ув’язнених в установах виконання покарань Україна вже сплатила за рішеннями Євросуду понад 58,5 тис. євро
НАКАЗ. Внесено зміни до Порядку передачі органам державної виконавчої служби конфіскованих транспортних засобів
Ситуація з утриманням в українських тюрмах хворих на туберкульоз створює небезпеку для виникнення епідемії цього захворювання
Рада Європи висловила зауваження Україні через відсутність аналізу щодо виконання рекомендацій РЄ у сфері управління тюремною системою
   20.03.2007До 750-річчя міста Новоград-Волинського, що на Житомирщині, Міністерству юстиції доручено реконструювати приміщення міського відділу РАЦС
Міністерство юстиції зареєструвало нові нормативно-правові акти
Міністерство юстиції зареєструвало символіку Аграрної партії України
   19.03.2007Міністерство юстиції повідомляє про реєстрацію нових ЗМІ
НАКАЗ. Міністерство юстиції повідомляє про реєстрацію нових благодійних організацій, об`єднань громадян та відмову у реєстрації
Міністерство юстиції повідомляє про зареєстровані 15-16 березня нормативно-правові акти
На попередню сторінку
АНОНСИ ПОДІЙ
04-09.02.2012р.
Науково-теоретичний семінар «ІІ Всеукраїнська студентська правова зимова школа»
06-10.02.2012р.
Участь представників Мін’юсту в 56-ій сесії Робочої групи II Комісії ООН з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ)
06-17.02.2012р.
Семінар (професійна програма) на тему: «Організація контролю та виконавська дисципліна»
06-17.02.2012р.
Семінар (професійна програма) на тему: «Державне управління і державна служба»

Інші анонси >>

Пошук


 Шукати в новинах
 Шукати фразу

Розширений пошук


АРХІВ НОВИН
Лютий
Пн6132027
Вт7142128
Ср181522
Чт291623
Пт3101724
Сб4111825
Нд5121926

Всі новини >>