| Уряд пропонує вдосконалити законодавство про господарські товариства |
Кабінет Міністрів України пропонує вдосконалити законодавство, що регулює діяльність господарських товариств. Розроблений Мінюстом проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про господарські товариства» направлений на розгляд до Верховної Ради України.
Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, законопроект усуває неузгодженості окремих норм Закону України «Про господарські товариства» із положеннями Цивільного та Господарського кодексів України. Крім того, усуваються прогалини та колізії у регулюванні відносин, повязаних із створенням та діяльністю господарських товариств.
Так, законопроект уточнює окремі вимоги до установчих документів господарських товариств. Зокрема, щодо визначення поняття та змісту установчих документів, розміру статутного капіталу, процедури внесення змін до установчих документів.
Проектом закону пропонується запровадити у законодавстві норми, спрямовані на захист прав міноритарних учасників товариства (у тому числі держави), які не мають можливості вплинути на прийняття рішення вищим органом управління товариства. Уточнюються положення Цивільного кодексу щодо норм, які регулюють порядок передачі іншим особам прав щодо участі у товаристві.
Крім того, законопроект встановлює норми щодо управління частками учасників у статутному капіталі господарських товариств. Зокрема, щодо передачі частки у заставу, щодо можливості накладання стягнення на частку майна учасника товариства. Визначається порядок прийняття рішень вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю у разі, якщо його учасником є одна особа, що володіє 100 відсотками статутного капіталу.
Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua
| На попередню сторінку |






